קידום אורגני לאפליקציות מובייל (Mobile)

מסתמן כקפיצה הגדולה של עולם ה- SEO לתוך קידום אפליקציות למכשירי קצה, כאשר בשלב זה אומנם הכל די ראשוני אך סיממנים ראשונים בקרב חברות הזנק צעירות בארה"ב מעיד כי ישנה מגמה אשר תלך ותתרחב.

מה בעצם העניין ולמה פתאם נזכרו בקידום אורגני למטרות אלו?

למעשה ב-6 שנים האחרונות עולם האפליקציות כבש מקום עצום בחיי היום יום של כל מי שברשותו מכשיר טלפון חכם, השימוש הגובר והולך הפנה את ככל תשומת הלב של חברות הזנק צעירות לאסטרטגיה של "אפלקציות תחילה" או במינוח המדויק יותר "mobile first".

משמע, אנו חושבים רק בסביבת המובייל ולא מתייחסים לשום דבר אחר, לרבות ובפרט ה-WEB אותו זנחו כמעט לחלוטין, ולא, אני לא מגדיר אתר אינטרנט שנבנה ב-wix בתוך כמה שעות אתר בית.. או התייחסות לאינטרנט באופן הראוי, שכן בניית אתר "להשכרה" על גבי פלטפורמה שאינה שלך במקור כבר מעיד על הרצינות בה נלקחו הדברים בחשבון. קרי, בואו נעשה משהו שיהיה להראות למישהו.

לכן נוצר מצב בו כל החברות הללו למעשה הצרו את צעדיהן ואת עולם השיווק שלהם בכך שצמצמו את החיפוש וההורדה לעולם המובייל.

בכך, פספסו את המנוף העיקרי לצמיחה וחשיפה והסתמכו רק על עולם ההורדות הסלולרי, על כל המתשתמע מכך כולל תחרות עצומה ויקרה..אשר גבתה משאבים רבים של זמן וכסף.

בכנסים ומפגשים רבים בהם נכחתי וגם הרצאתי הגישה של רוב המשתתפים הייתה mobile first ואף חשתי בזלזול מה כאשר ציינתי בפניהם את חשיבות נושא קידום אתרים האורגני על כל רבדיו, ללא קשר לפלטפורמה. את הספקטיות שלהם ספגתי בהבנה שכן מדובר בצעירים חסרי ניסיון אך מאד נמרצים שמאמינים בכל ליבם כי הרעיון שלהם הוא "הרעיון המנצח" וכי העולם מחכה רק להם…

בהרצאה האחרונה שהעברתי ב-meetup של קרן ההשקעות samurai נכחו עשרות סטארט אפים, רובם כאמור מתחום המובייל. רובם כאמור לא מכירים בעובדה כי חוסר קידום אורגני ברשת גם פוגע בסיכוי שלהם לקידום בסלולרי.

במצגת המחשתי במספר דוגמאות את יעילות הקידום האורגני גם לאפליקציות וגם לכלל הפעילות הדיגיטלית של הלקוח, בעולם האינטרנט לא ניתן להזניח קצה אחד מבלי לפגוע בקצה אחר.

תפיסה זו החלה לקבל "לגיטימיות" במהלך חודש יוני 2015 עת התחילו לכתוב על כך מביני דבר בתחום ואף בוצעו מספר ניסויים על מנת לבדוק האם קידום אורגני יכול להיות יעיל בתצורתו הנוכחית לקידום של אפליצקיות ולא רק של אתרים.

בשלב זה כאמור הכל עדיין נמצא בבדיקות ודיונים אצל יודעי דבר..לא ברור האם התחום אכן יהפוך לתחום או שייעלם כמו אבק על השולחן לאחר ביקור המנקה במשרד…

אנו בקורנגה נמשיך לעקוב ולעדכן וכמובן נשמח להציע לכם שירות הקמת אפליקציות

בברכה והצלחה,

צוות קורנגה

רוצים להופיע בעמוד הראשון בגוגל? השאירו פרטים או התקשרו 073-2555000:

Call Now Buttonקבלו הצעת מחיר במקום
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
× שלח הודעה לוואצפ שלנו