מה זה seo ?

מה זה SEO ? מאמר מאת קורנגה שיווק דיגיטלי

תוכן עניינים

המילה SEO הינה ראשי תיבות של Search Engine Optimization ובעברית – אופטימיזציה למנועי החיפוש. זהו למעשה כלי שמשמש לשפר את מצב הקידום של אתר אינטרנט במנועי חיפוש. הטכניקה מאפשרת לאתרים להגיע למיקומים גבוהים יותר בתוצאות החיפוש של כל מנועי החיפוש הפופולריים (ולא רק בגוגל).

באמצעות אופטימיזציה נכונה ומדוייקת האתר יופיע בעמוד הראשון ובמיקומים הראשונים של התוצאות (שאלו הם למעשה המיקומים שהמחפשים מקליקים עליהם). וכך בעזרת SEO, אתרים יכולים להגיע לקהל היעד שלהם בצורה יותר מהירה ומוצלחת, דבר המהווה פרסום מדויק ומאוד משתלם. באמצעות שימוש בממשק נכון וקריאות לפעולה, התנועה הזו של גולשים רלוונטיים מתורגמת באופן מיידי לפניות > טלפונים > הגדלת המכירות בעסק.

מדוע SEO חשוב?

קידום אתרים חשוב לעסקים בכל הגדלים, מכיוון שהוא עוזר להם להגיע לקהלי היעד שלהם, להגביר את הנראות שלהם ברשת ולהניב יותר כניסות, לידים ועסקאות מהנכס הדיגיטלי של העסק/חברה. בנוסף, SEO יכול לעזור לעסקים להיבנות לעאורך זמן כמותג סמכותי ואמין עבור קהלי היעד שלהם.

מה כוללת הטכניקה של SEO?

הטכניקה בגדול מתחלקת ל-2:  1. קבוצת פעולות אשר מתבצעות באתר ונקראות “און סייט” ( on site SEO) ו-2. פעולות חיזוק לאתר המתבצעות מחוצה לו הנקראות במכלול: “אוף סייט” ( off site SEO)

 1. פעולות ה”Onsite SEO”- כוללת שיפורים טכניים של תפקוד האתר וכן דיוקים והתאמה של האתר לאופן בו הקהל היעודי מחפש אתכם. במספר לא קטן של פרמטרים למשל:
 • כתובת האתר – רצוי כתובת קצרה שניתן לזכור בקלות, יש יתרון לשילוב ביטוי נושא ראשי של העסק.
 • תוכן איכותי מקורי ומעודכן (כותרות,תיאורים,תמונות וסרטונים וכן המבנה) יש לכתוב תוכן איכותי שיהיה מלא במידע רלוונטי ומעודכן.
 • מילות המפתח של האתר – שימוש במילות מפתח שיאפשרו למנועי החיפוש למצוא את האתר.
 • שיפור התפריטים לקריאים וברורים ובאופן שיציגו את הנושאים החשובים ביותר – מבנה אתר איכותי שישתמש בקישורים שיאפשרו למנועי החיפוש לנווט בקלות באתר.
 • ממשק אתר כללי ידידותי ונוח למשתמש – דגש על עמוד הבית אשר מהווה “הפורטל” הראשי ממנו בד”כ מגיעה רוב התנועה
 • אתר מהיר ומאובטח

מה זה SEO? מאמר מהמומחים של קורנגה לקידום אתרים

2. פעולות ה-“Offsite SEO” כוללות:

 • קישורים חיצוניים לאתר – צריכים להיות מאתרים רלוונטיים ובעלי אמון (טראסט, Trust) גבוהה
 • פעילות פרסום בערוצים חברתיים, מקצועיים ופרסומיים שונים לשליחת תנועה מהם לאתר
 • אזכורים ברשת של שם המותג ( Mentions ) – כמות גדולה של אזכורים ברחבי הרשת מצביע על עניין גבוהה

השפעת מדיה חברתית וערוצי פרסום נוספים על SEO

 1. שיווק במדיה חברתית מאפשר לך להפיץ את התוכן שלך באמצעות חשבונות חברתיים כמו Facebook, Twitter, Instagram וכו’. על ידי שיווק מדיה חברתית וכן קישורים רלוונטיים לאתר המכוונים לעמודים הרלוונטיים לנושא, תוכלו להגדיל את התנועה של מבקרים רלוונטיים לאתר ולהגדיל את ההשפעה של האתר שלכם.
 2. בנוסף, ניתן להגדיל את התנועה גם ע”י שיווק מדיה מקוונת. שיווק מדיה מקוונת מאפשר לך להפיץ את התוכן שלך באמצעות פרסומות ברשתות חברתיות, פורטלים, פורומים, בלוגים ועוד. גם כך ניתן להגדיל את ההשפעה של האתר שלכם ולהביא יותר מבקרים.
 3. שימוש בקידום פרסומי: ניתן להשתמש בקידום פרסומי כגון פרסומות בגוגל, פרסומות ברשתות חברתיות, פרסומות בפורומים וכו’ להגדלת התנועה לאתר. יש לבחור בפרסומים שיהיו מתאימים לקהל היעד שלך ולנושא.
רועי ילון

רועי ילון

מומחה לקידום אורגני בגוגל בחברת קורנגה ובעל ניסיון של שנים בתחום

קדמו את העסק שלכם להצלחה>

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך: