ניהול מוניטין

ניהול מוניטין – מה זה אומר ומי צריך את זה?

ניהול מוניטין או באנגלית Reputation management (RM), הינו מינוח רחב מאד ובעל פרשנויות רבות ומגוונות, שכן השימוש בניהול מוניטין הינו רחב מאד ומכיל מנעד רחב מאד של קהלים. החל מהאדם הפרטי המבקש להפוך את עצמו לאושיית רשת, חברות מכל גווני התעשייה והתחומים, פוליטיקאים, אנשי עסקים – הרשימה ארוכה מאד.

למעשה ניהול מוניטין מאפשר לשלוט בתוכן העולה בחיפוש ברשת, בין אם בגוגל או ברשתות חברתיות ובין אם בחיפוש “לייט” או חיפוש “עמוק” לעמודים אחוריים.

הכוונה הינה, תמיד להציף תוכן איכותי אודות הלקוח או/ו החברה בבעלותו. תהליך זה גם מוגדר בשמות נוספים כגון: דחיקת אזכורים שליליים-ניהול משבר ברשת-בניית תדמית וכו’.

שכן ניהול מוניטין יכול להיות לשני הכיוונים – לנקות אזכורים שליליים (למעשה לדחוק לעמודים אחוריים על מנת שלא יופיעו בעמוד הראשון בגוגל) או לייצר מוניטין “חדש” אודות פרסונה כלשהי המבקשת להפוך לאושיית רשת מוכרת וידועה.

רבים מהמפורסמים שאתם מכירים מהרשת ביצעו או מבצעים ניהול מוניטין באינטרנט, לרוב על מנת להעלים את ההיסטוריה הלא מחמיאה מעברם. לאו דווקא בהיבט הפלילי חלילה אלא אף ברמת תמונות שהם לא אוהבים וכו’. זו כמובן המשימה הקלה ביותר בניהול מוניטין שכן רוב המקרים הנדרשים לכך הם אתגרים מורכבים הדורשים פיצוח שכלתני אשר יחזיק מים.

ניהול מוניטין – למי זה מתאים?

גם בניהול מוניטין חשוב להבין שיש התמחויות שונות אשר אינן דומות האחת לשנייה, וגם הפעולות הנדרשות בין המקרים אינן זהות בעליל.

לדוגמא, לבנות מוניטין חיובי לאושיית רשת זו משימה המצריכה עבודת וידיאו, תמונות ותוכן צבעוני יותר מאשר לנהל משבר מוניטין עבור חברה שמוצר שלה גרם נזק או בעלי תפקידים מתוך החברה גרמו נזק למוניטין שלה עקב התנהלות לקויה. איך אומרים.. מספיק תפוח אחד רקוב כדי שכל הארגז יתקלקל, או יותר נכון שהשם של החברה יתלכלך.

אנו בקורנגה מאמינים כי לכל אחד מגיע הזדמנות שניה, הרי כולנו בני אדם ועושים טעויות. המומחיות שלנו בתחום הינה עבור תאגידים, חברות ואנשי עסקים בתחומים מגוונים מאד, כאשר כל מקרה נבחן לגופו. אז אם אתם:

  • בעלי חברות ותאגידים.
  • אנשי עסקים במגוון תחומים.
  • ארגונים פרטיים.
  • מוסדות ציבור.

במידה ויש לכם בעיית אזכורים שלילית ברשת (ומחוצה לה), צרו עימנו קשר בהקדם ונפצח עבורכם את האתגר – קשה ככל שיהיה.

כתבו לנו

מידע נוסף שעשוי לעניין אתכם