קידום עסקים בגוגל

קידום עסקים בגוגל - קורנגה קידום אתרים בע"מ

האם זה כדאי?

קידום בגוגל הפך בשנים האחרונות לביטוי שגור בפי כל בעל עסק מהקטן לגדול.

כולם רוצים להיות בעמוד הראשון בתוצאות החיפוש, כולם חושבים שהם ראויים ומתאימים לכך ואף מביעים פליאה כאשר נאמר להם כי הדבר יארך פרק זמן של חודשים/שנים (בהתאם לתחרות בתחום הספציפי של העסק).

הדבר אינו נובע מיוהרה אלא מחוסר הבנה של עולם הדיגיטל, על יתרונותיו וחסרונותיו. המחשבה הנפוצה היא שבאינטרנט הכל חינם אז למה השירות של קידום עסק בגוגל, צריך לעלות לי כסף?

אז ראשית כל כידוע לכם, כל שירות בעולם הצרכני שלנו, עולה כסף. שנית, השירות אותו חברות קידום מקצועיות ומנוסות כדוגמתה של קורנגה, מציעות לכם בעלי העסקים, להפוך את הנכס הדיגיטלי שלכם, קרי אתר האינטרנט שלכם, לנכס מניב (מעבר להיות הפנים של החברה או כרטיס הביקור שלה). אנחנו נבדל אתכם מכל אותם בעלי עסקים שהתעלמו מעולם השיווק הדיגיטלי ובחרו שלא לפנות למומחי קידום אתרים, כדי להביא את האתר שלהם לפסגת תוצאות החיפוש בגוגל ואחרים (מנועי חיפוש כמו בינג, יאהו, יאנדקס ועוד) או כאלה שבחרו באנשי מקצוע שאינם מספיק מנוסים ומיומנים (למשל כאלה שנבחרו רק בשל מחירם הנמוך גם מבלי לספק תיעוד מרשים של עבודות עבר שלהם) בתחום ולכן נגזר עליהם לדשדש בעמודים האחוריים של גוגל ולא לזכות בחשיפה נאותה של לקוחות פוטנציאליים.

הגישה של התמקדות בראיה צרה בשאלה” כמה זה עולה לי?” מאשר כמה ההוצאה הזו תניב עבורי (Return of investment או בקיצור ROI) ו/או מה התועלות והערכים המוספים שהיא מספקת לעסק.

אז נכון, ישנם מקדמי אתרים עצמאיים, שיסתפקו במאות שקלים בודדים בחודש עבור עבודתם, אך איזו איכות עבודה הם מציעים לכם? אלו תוצאות הם יפיקו עבור האתר שלכם?

תבקשו מהם להראות לכם תיק עבודות שלהם ולציין בפניכם לאלו השגים הם הובילו לקוחות אחרים שלהם בעבר. ודאו עבור העסק שלכם, שלא מדובר במישהו שסיים את קורס הקידום אתרים,SEO שלו אתמול ו”מתגלח” על האתר שלכם במסגרת הכשרתו הראשונית בעולם זה.

אלה סוגי קידום בגוגל קיימים בעולם השיווק העכשיווי?

עולם הקידום מתחלק ל-2: קידום אורגני וקידום ממומן וזה נוגע לכל ערוצי השיווק הדיגיטלי- מרשתות חברתיות, דרך קידום באתרי חיצוניים, כדוגמת פורטלים מתחום העיסוק שלכם ואתרי משפיענים ועד לקידום הנכס הדיגיטלי שלכם (האתר או עמוד הנחיתה).

שני הערוצים יזכו את הנכסים הדיגיטליים שלכם בחשיפה ובתנועת גולשים/לקוחות פוטנציאליים, אם ייעשו בצורה מקצועית, אך לכל אחד מהם יש את נקודות החוזקה הייחודיות לו וכל אחד מהם יתאים לצרכים אחרים (אם כי קידום אורגני, הוא חיוני לעסק שרוצה קיימות ברשת האינטרנט, בכל זמן ומצב שהוא).

פירוט על כל אחד משני הערוצים והשוואה ביניהם, אתם מוזמנים לקרוא במאמר הזה>>

אך במאמר בו אתם נמצאים כעת, נעסוק בנושא המסוים של: קידום אורגני עבור קידום העסק שלכם בתוצאות החיפוש של גוגל.

קידום אורגני מבחינתנו בקורנגה, הוא הבסיס לכל פעילות שיווקית ברשת ויתאים לרובם המוחלט של בעלי העסקים בעת הנוכחית. היינו כולנו עדים לאחרונה, בשנתיים ומשהו האחרונות של משבר הקורונה, כמה חשובה הקיימות של עסקים – קטנים כגדולים, במרחב האינטרנטי. עסקים שלא הייתה להם נוכחות דיגיטלית בשיאו של המשבר (תקופת הסגרים וכד’), חטפו מהלומה הרבה יותר קשה מאלה שתחזקו נכס מקוון. אך להחזיק אתר או כל נכס מקוון אחר, זה אינו מספיק כדי להביא לכם תנועת לקוחות. כדי שאנשים שאינם מכירים את העסק שלכם, יגלו אתכם, אתם זקוקים לחשיפה בתוצאות החיפוש של גוגל, כלומר להופיע בעמוד התוצאות ה-1 של ענקית החיפוש האמריקאית.

על מנת להופיע בעמוד הראשון של גוגל, אתם מוכרחים לבצע קידום אורגני לנכס הדיגיטלי שלכם.

האם הקידום האורגני יגרום לחשיפה רחבה יותר לאתר שלי ויזכה את העסק בכניסות איכותיות? 

התשובה הקצרה היא: חד משמעית-בהחלט כן!

לשם כך בעל עסק צריך להבין את המשמעות של קידום אורגני, כיצד הדבר מבוצע (בגדול -אין צורך בירידה לפרטים, כיוון שהתחום כולל בתוכו הרבה פרטים!!) כמה זמן זה ייקח ומה התועלות מכך לאחר שהקידום יבשיל.

אלו הן שאלות שכל בעל עסק צריך ללמוד לשאול ולהבין האם המתכונת של קידום אורגני מתאימה לאופי העסק או לא (בלמעלה מ-90% אנו מאמינים כי התשובה צריכה להיות כן).

לדוגמא, עסק המוכר רק “מלאי” נקודתי אינו נדרש לקידום אורגני שכן הוא בונה על מכירת המלאי בזמן קצר מאד ולא על מכירה מתמשכת לאורך השנה. או יבואני אופנה העובדים על מלאי “עונתי”.

אלו ועוד מספר תחומים בודדים אינם נדרשים לקידום SEO , אך פרט לכך מרבית העסקים בישראל ובעולם מקודמים אורגנית על ידי חברה כזו או אחרת.

לכן כבעל עסק, אתה צריך להבין מעט בנושא אך יותר נכון לשאול את השאלות הנכונות:

  • כמה זמן ייקח להגיע להופעה בעמוד הראשון בגוגל, בכמה מילות מפתח ואלו?
  • מי מספק מאמרים לקידום ובאיזו איכות הם? האם מאמרים פשוטים לצורכי קידום בלבד או מאמרים איכותיים לקריאה והנעה לפעולה?
  • האם הקידום כולל גם את החלק של ה-“Off page SEO”? חלק מתהליך קידום בריא שאינו מבוצע בידי כל המקדמים, נוגע לפעילות הקידומית שמחוץ לגבולות האתר עצמו וכוללת בתוכה: יצירת מאמרי אורח+קישור שמפנה לאתר העסק המקודם, העלאת האתר באינדקסים הקשורים לתחום העיסוק של החברה שלכם וטיפול בנראות העמודים העסקיים שלכם ברשתות החברתיות
  • האם בוצע “דוח אפס” (דוח המציג ללקוח את סטטוס האתר שלו מבחינת דירוגים קיימים על מגוון מילות מפתח ומבחינת סדרי גודל של תנועת גולשים לאתר- טרום תחילת עבודת הקידום) בתחילת העבודה? אם כן שמרו אצלכם עותק, כדי שיהיה מדד בר השוואה לתהליך הקידום האורגני שנעשה עבורכם לאורך זמן.
  • בקשו שמות של לקוחות פעילים ולקוחות עבר, צלצלו אליהם ובררו מה רמת השירות שקיבלו, האם טופלו בהתאם לציפיותיהם?
  • בדקו בגוגל אודות המקדם/חברה, האם יש להם שם טוב או מדובר בפרסונות לא מקצועיות / איכותיות? חברת קידום אתרים מוכרת וטובה, תופיע בדירוגים מכובדים בתוצאות גוגל על מגוון ביטויי מפתח הנוגעים לעולם השיווק דיגיטלי (“חברת קידום אתרים”, “חברה לקידום אורגני” וכו’. במילים אחרות, בדקו ש”הסנדלר אינו הולך יחף” 😄
  • וכמובן, בררו את המחיר לכל חודש – בצעו את השוואת המחירים שלכם, אך יחד עם זאת, כפי שהדגשנו גם קודם לכן במאמר, המחיר אינו אינדיקציה לאיכות העבודה כמו בכל תחום אחר, לכן חשוב לעקוב אחר הנתונים, להבין את העבודה המבוצעת עבורכם ולקרוא את הדוח אחת לחודש על מנת להבין האם המגמה חיובית או שלילית בכל הקשור לכמות הכניסות לאתר.

נשמח לסייע בפרטים נוספים והצעה איכותית ומשתלמת במיוחד של קידום האתר שלכם בגוגל.

לשירותכם בטלפון צוות קורנגה קידום עסקים בגוגל מאז 2002

אלעד גושקס

אלעד גושקס

מומחה SEO, קידום אתרים בחברת קורנגה

כתבו לנו

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הסרת אזכורים שליליים - קורנגה בע"מ

הסרת אזכורים שליליים

“הסרת אזכורים שליליים” באינטרנט, הינה חלק מתהליך שלם הנקרא “ניהול מוניטין ברשת” ומדבר על דחיקת האזכורים השליליים על אותו אדם/ חברה / מותג – במנועי

קרא עוד »
Capture.PNG2

אנקור טקסט (טקסט עוגן)

אנשי מקצוע אשר שגרת יומם עוסקת בקידום אתרי אינטרנט במנועי החיפוש ברשת, מבינים היטב את הפעולות הנחוצות והרבות אותם יש לקיים בכל תקופת הקידום. חלק

קרא עוד »
גיגי לוי - ממקימי קורנגה בע"מ

גיגי לוי-יזם ומשקיע

גיגי לוי וייס חבר הנהלה בחברת קורנגה המתמחה בתחום קידום אתרים והקמת אתרים בקוד פתוח ריספונסיבי, קורנגה הנה אחת מתוך רשימה מכובדת של עשרות חברות

קרא עוד »