על ההבדל בין קידום אורגני לקידום ממומן בגוגל

קידום אורגני או ממומן - מאמר של קורנגה קידום אתרים

קידום אתרים בגוגל אפשר לעשות בשתי דרכים: קידום אורגני ו- קידום ממומן. להבדיל מעולם הפרסום, טרום העולם הדיגיטלי המושגים, אמצעי הפרסום והשיטות היו שונות לגמרי.

העולם הדיגיטלי דרש וקיבל את האמצעים שלו, שאגב נולדו וצמחו יחד עם האלגוריתם של גוגל.

מקדמי אתרים יושבים היום בהרבה חברות אינטרנט מאוד גדולות, ומנסים לפצח את הסוד של קידום אתרים בגוגל. הריטיינר שהן מקבלות צריך להצדיק את עצמו.

חבירה לחברת קידום אתרים אשר מעסיקה אנשי מקצוע שמסוגלים להוביל את האתרים של הלקוחות למקומות טובים בעמוד הראשון בגוגל הם נכס גדול מאוד היום, בעולם בו המקום הראשון יכול להיות אפילו של סוחר קטן לבגד ילדים ולא דווקא למי שהמציא את הגלגל.

ברשת יש חוקים אחרים ומי שלא מבין אותם, נשאר עם האתר שלו רחוק מאוד!

עכשיו כולם רוצים להיות בעמוד הראשון

לישראלים לקח הרבה מאוד זמן עד הם הבינו שהעולם הדיגיטלי זה העולם. לעסקים קטנים לקח הרבה זמן עד שהם פתחו אתר.

בעולם המושגים של בעלי העסקים הקטנים, הם מעולם לא עשו מה שהגדולים עושים, אבל ברשת יש שוויון ויש אוויר לכולם. כל חברה גדולה וגם קטנה יכולה להקים אתר. זה כרטיס הביקור שלה, המשרד שלה ואם מדובר על חנות מקוונת, זה סניף און ליין.

אבל היום, הצטרפו לרשת הרבה מאוד עסקים חדשים ורבים עם אתרים משלהם, ועכשיו כולם גם מתחילים להבין את עניין הקידום. הם רואים את המתחרים שלהם במקומות הראשונים בגוגל והם רוצים גם.

עולם הפרסום און ליין

לכל אתר יש היום שתי אפשרויות לעשות לעצמו קידום אתרים.

אפשר לעשות קידום אורגני לאתר, ואפשר לעשות קמפיין פרסומי. בקמפיין ממומן יוצא האתר עם מודעות ובאנרים המופצים ונחשפים במקומות שונים ברשת, כאשר כל הלוחץ על המודעה מגיע לאתר, או לדף נחיתה והלקוח משלם על כל קליק שהקליקו על המודעה שלו, לפי עלות מילות המפתח הכלולות במודעות שלו והרבה פעמים בתקציב מוסכם מראש.

לראשונה יש לעסקים הקטנים הזדמנות להתפרסם כמו הגדולים בתקציב שמתאים להם. שתי אפשרויות הפרסום הן טובות ועושות קידום אתרים בגוגל, ויש אתרים שעושים גם קידום אתרים אורגני וגם קידום ממומן.

קידום אתרים בגוגל וחווית משתמש

חווית משתמש הוא מושג המיוחס רק לעולם הדיגיטלי ולא היה מצוי במחוזותינו עד התהוותו של העולם הדיגיטלי. לראשונה טבע אותו בשנות ה-90 מדען בשם נורמן.

אין ספק כי כאשר עושים קידום אתרים אורגני בגוגל, שואפים להפוך את הגלישה באתר לחוויה. קידום אתרים בגוגל יכול לזהות לא מעט בעיות באתרים שיש לשפר כמו עלייה איטית, עיצוב לא אטרקטיבי, תוכן דל ועוד.

כל אלה בוודאי לא מוסיפים לרושם שמותיר האתר על הגולשים ולכן, חשוב מאוד ראשית לבנות אתרים אשר מראש מותאמים לקידום בגוגל, ואשר קידום אתרים איכותי בהחלט יכול למצב אותם גבוה בעמוד הראשון בגוגל.

כתבו לנו

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הקמת אתר תדמית - קורנגה בניית אתרים וקידומם

הקמת אתר תדמית

בניית אתר תדמית אם פעם היה זה התפקיד של חלונות הראווה או של הפרסומות בדפי זהב, ללכוד את תשומת הלב של הקורא או הלקוח הפוטנציאלי,

קרא עוד »