החשיבות של שמירה על קשר עם הלקוחות בשיווק דיגיטלי

החשיבות של שמירה על קשר עם לקוחות בשיווק דיגיטלי - מאמר מאת קורנגה

רשת האינטרנט הינה זירה שיווקית מעולה לפרסום ושיווק עסק וכן לשמירה על קשר עם לקוחות קיימים ומציאת לקוחות חדשים.

השיווק הדיגיטלי נעשה בקלות ואין צורך להשקיע בו השקעה כספית גדולה, אך תוצאותיו ניכרים היטב בקידום העסק.
צירוף לקוחות חדשים דרך שיווק דיגיטלי היא משימה חשובה, אך חשוב לא פחות לשמר את הקשר עם לקוחות קיימים ולדאוג לכך שלא יפנו למתחרים.

מהו שיווק דיגיטלי?

שיווק דיגיטלי הינו שיטת שיווק אפקטיבית מאד המתבצעת דרך ערוצים דיגיטליים שונים, כגון: אתרי אינטרנט, פלטפורמות של מדיה חברתית, טלמרקטינג, שילחת הודעות sms  ועוד.
באמצעות כלים דיגיטליים אלו מייצר העסק נראות וחשיפה למוצריו ומשמר את הקשר עם לקוחותיו. מכיוון שלשיווק הדיגיטלי יש ערוצים שונים, מומלץ לחלק את השיווק והפרסום בין מגוון ערוצים אלו.

מדוע חשוב לשמור על הקשר עם הלקוחות?

כל בעל עסק מבין שלקוחות הם המשאב הכי משמעותי שלו.

אולם, לא כולם מבינים עד כמה חשוב להשקיע מאמץ וחשיבה שיווקית בהשארת לקוחות קיימים.
זו טעות לחשוב שלקוחות קיימים “נמצאים כבר בכיס של העסק” ולא צריך להשקיע בהם כדי לשמרם. הלקוחות ערניים למתרחש בשוק ועלולים בכל עת להחליט שעסק מתחרה יכול לתת להם מוצר או שירות טוב יותר.
מחקרים מצאו, שעלות שימור לקוח הינה קטנה משמעותית מעלות גיוס לקוח חדש. וכן, שלקוח שזכה לקבל שירות מהיר ואיכותי מבית העסק יהפוך ללקוח נאמן של החברה.
רובם של הלקוחות נוטשים עסק ועוברים למתחרים בשל חוסר שמירה של העסק איתם.

לכן, יצירת קשר מתמיד עם לקוחות הינו  מרכיב משמעותי ביותר בשימור לקוחות.

שיווק השומר על קשר קבוע עם הלקוח, מעדכן אותו במוצרים חדשים, הנחות, מבצעי יומולדת וכו’ משדר ללקוח אכפתיות ודאגה לצרכיו ומזמין אותו לנקוט בפעולה ולהמשיך לרכוש ממוצרי העסק.

שיטות שונות לשימור לקוחות:

  • הקמת אתר אינטרנט מקצועי ומכובד – שייתן ייצוג הולם לעסק ולמוצריו, יבליט מוצרים חדשים בעזרת תוכן שיווקי ויפרסם מבצעים מיוחדים ללקוחות מועדון העסק.
    חשוב להתאים את אתר האינטרנט לגלישה דרך הטלפון הנייד, מכיוון שרוב הלקוחות הקיימים והפוטנציאליים גולשים דרך הסלולר.
  • קידום אורגני (SEO) – מתבסס על מילות מפתח השזורות בטקסט המופיע באתר האינטרנט של החברה או בכתבות באתרים חיצוניים.

חשוב שכל עסק יעשה חקר של מילים או שאילתות שונות שבהם משתמשים גולשים כדי לחפש מוצרים שהעסק מוכר. מילות מפתח אלו מהוות אמצעי לקידום אורגני של העסק בגוגל.

  • הודעות sms – דיווח על מבצעים והנחות, שליחת ברכה ליומולדת או לחג, עדכונים שונים וכדו’. בעזרת מערכת שליחת SMS ניתן לטפח את הקשר עם הלקוחות ולהניע אותם לפעולה.
  • מיילים שיווקיים (ניוזלטר) – הניוזלטר מספק מידע על מכירות, מבצעי הנחות ללקוחות קבועים או על אירועי מכירה מיוחדים שיוזם העסק.  הם יכולים להכיל מידע על “מה חדש בעסק”, מבצעים והנחות ולהזמין את הלקוחות  לרכוש מהמוצרים דרך האינטרנט או באופן פיזי.
  • פרסום ברשתות חברתיות- בעולם הדיגיטלי של היום “אם העסק לא מפורסם, הוא לא באמת קיים…” למשל בפייסבוק או באינסטגרם.

חשוב לעדכן באופן תמידי את העמוד העסקי בפייסבוק, כולל תמונות להמחשה וכן בדף האינסטגרם ולפרסם פוסטים על מוצרים חדשים או הטבות. האינסטגרם הינו פלטפורמה מעולה לפרסום תמונות איכותיות ומפתות לקנייה ובדף הפייסבוק אפשר יותר להרחיב בכתיבה שיווקית.

  • הקמת מועדון לקוחות – המציע הטבות או מבצעים ייחודיים ללקוחות החברים בו, שלקוחות אחרים אינם זכאים להם.

קדמו את העסק שלכם להצלחה>

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

הקמת אפליקציות - קורנגה שיווק דיגיטלי ובניית אתרים

הקמת אפליקציות 📱

עולם העסקים נמצא במירוץ אחר אפליקציות שונות ומגוונות, כאשר מבחינת לקוח הקצה, התועלת שלו מפיתוח האפליקציות היא: שיפור איכות חייהם וקבלת מענה ממשי לצרכיהם היומיומיים

קרא עוד »