איך תימנעו מהטעויות שכולם עושים בקידום אתרים אורגני ?

קידום אתרים
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email

כתיבת תוכן לאתרים, ובמיוחד כאשר הדבר נוגע בתחום של קידום אתרים אורגני, חייבת להיעשות בצורה נכונה ומחושבת – כדי שגוגל יזהה את האתר שלכם כאיכותי ולמעשה “יאהב” אותו, וכך תוכלו לקבל דירוג גבוה יותר בעיניו וטיפוס למעלה בתוצאות החיפוש שלו.

כדי להבטיח תוכן איכותי דרושה כמובן עבודה רבה והיכרות מעמיקה עם התחום שבו עוסק האתר, אך יש כמה טעויות נפוצות שרבים מאד נופלים בהן בכל הנוגע לכתיבת תוכן, ולמעשה קל מאד להימנע מהן.

אספנו עברוכם את המבחר שהכי הכי כדאי להימנע ממנו, לגזור ולשמור בפעם הבאה שתכתבו תוכן לאתר שלכם:

1. ניסוח מסורבל

אם יש משהו שגוגל לא אוהב, למעשה כמו גם הגולשים באתר שלכם, זה ניסוחים מבלבלים וארוכים מדי. כמובן שאין זה אומר שעליכם לוותר על שפה מקצועית ועל אווירה רצינית שהאתר שלכם ישרה, (הרי אף אחד לא אוהב שמזלזלים באינטליגנציה שלו) אבל מצד שני חשוב לשים לב שלא הלכתם רחוק מדי בתיאור של השירות שלכם, או בכל טענה אחרת שאתם רוצים להעלות. זכרו כי כל משפט באשר הוא, מסובך ומורכב ככל שייראה, ניתן לשינוי ולפירוק, וחשוב לעשות זאת במקומות הנכונים – אם כי כמובן אין צורך להגזים. הבקרה הטובה ביותר שתוכלו לעשות היא להראות את הטקסט למכריכם, ובפרט למי שלא בהכרח מאד בקי בתחום, ולבקש מהם לקרוא את הטקסט במהירות, כדי להבין האם הוא באמת קולח ונהיר או לא.

2. משלב שפה לא נכון

‘משלב שפה’ אולי נשמע כמו ביטוי מיושן של מורים ללשון, אך האמת היא שכולנו מכירים אותו היטב. בפשטות, משמעות הביטוי היא שימוש לא אחיד ברמות שונות של שפה ובאופן שיוצר מעין “צרימה” בקרב הקוראים – למה בדיוק הכוונה, אתם שואלים? למשל במשפט הבא: “אנו מתחייבים לרמת שירות מקצועית ומובילה בתחומה, ונדאג שכל עובד יהיה מרוצה ממנו ב- 100%”. הרגשתם את סוף המשפט שצרם כאן? בדיוק.

3. מבנה טקסט לא “אסתטי”

קשה לחשוב על כך בהקשר של קידום אתרים , אבל האמת היא שכן – גם על זה גוגל “מסתכל”, ולמעשה יש חשיבות רבה לניראוּת הטקסט ולצורה שבה הוא מוגש. חשוב לשים לב שהפסקאות שלכם לא תהיינה ארוכות מדי, או לחלופין לא אחידות (טקסטים קצרים מאד וארוכים מאד לסירוגין); כמו כן הקפידו על כותרות משנה ברורות והוספת תבליטים היכן שצריך להדגיש רשימה מסוימת, כמו מוצרים או תחומי שירות למשל.

4. חוסר בידע משמעותי

את החלק החשוב ביותר השארנו לסוף: ככלל, חשוב מאד לזכור כי קידום אורגני אינו יכול להתקיים בצורה אפקטיבית ללא ידע משמעותי. לכן, מעבר לכל החוקים והניסוחים (החשובים כמובן), יש לזכור כי ממש כשם שאנשים אמיתיים מתרשמים או לא מתרשמים מאתר או אפילו חנות פיזית, כך גם כאן – האתר שלכם חייב לספק תוכן מקורי ומעניין, שיהיה בעל ערך ומשמעות למי שמבקר בו, כך שייתן טעם של עוד, ויגרום לגולשים להבין שמדובר כאן במקצוענים אמיתיים.

כתבו לנו

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

ניהול מוניטין בגוגל ושאר מנועי חיפוש - קורנגה

ניהול מוניטין בגוגל

ניהול מוניטין ברשת, או ניהול מוניטין בגוגל, נחשב לתחום די חדש שנכנס בשנים האחרונות לתודעה, בעיקר בכל הקשור לעסקים, חברות, אנשי עסקים או יזמים- גדולים

קרא עוד »
בניית אתרי קטלוג - קורנגה הקמת אתרים

בניית אתרי קטלוג

פתחתם עסק, או מעוניינים להרחיב את הפעילות הכלכלית ומחזור המכירות? הברירה הטבעית שלכם להתרחבות מסוג זה הנו האינטרנט, הזירה היחידה בה רוב העולם חולק את

קרא עוד »
הקמת אתרי תדמית - קורנגה בע"מ

בניית אתרי תדמית

נכס דיגיטלי אמיתי הוא אתר הנמצא בשליטתכם המלאה, רשום תחת השם שלכם ומנוהל על ידיכם. הכוונה היא לאתר בית המייצג את העסק שלכם במרחב האינטרנטי.

קרא עוד »